Festiwal Wilno w Warszawie.

Otrzymaliśmy właśnie zaproszenie na ciekawą imprezę.

Festiwal Wilno w Warszawie odbędzie się niedzielę 20 listopada 2011 w siedzibie Stowarzyszenia Wspólnota Polska przy ul.Krakowskie Przedmieście 64.
Mamy zamiar zaprezentować mieszkańcom Warszawy ciekawą historię stolicy Litwy jako kraju wielokulturowego. Jednocześnie ma on pełnić funkcję integracyjną w ramach Unii Europejskiej.  Planujemy jednodniowe występy znanych polskich i litewskich artystów m.in. Eweliny Saszenko – reprezentantki Litwy w konkursie Eurowizji. Będziemy gościć poetów wileńskich Henryk Mażul, prof. Andrzeja Strumiłło. W związku z obchodami Roku Miłosza zaprezentujemy unikalną wystawę jeszcze nigdy nie pokazywanych fotografii artystycznych Powroty Miłosza pokazująca spotkania poety z rodakami z Wilna i jego wędrówki śladami dzieciństwa i młodości. Występom artystycznym będzie towarzyszył festiwal kuchni wileńskiej oraz rękodzieła litewskiego. W siedzibie Stowarzyszenia Wspólnota Polska zorganizujemy również pokaz filmów związanych z Miłoszem i z Wilnem. Do współpracy zapraszamy również Białorusinów i Rosjan jako reprezentantów mniejszości narodowych mieszkających w Wilnie.

Organizator: Instytut Środkowo Wchodni.

Program Imprezy:

Niedziela 20 listopada 2011

  • ·11.00  20.00  Stoiska z wyrobami artystycznymi, wileńskimi nagraniami muzycznymi i książkami. Degustacja potraw wileńskich, warsztaty dla dzieci z garncarstwa, wikliny i palmy wileńskiej.
  • ·12.00 Oficjalna inauguracja festiwalu Wilno w Warszawie. Wystąpienie przedstawiciela  władz (v-ce prezydent) miasta stołecznego  Warszawy  Krakowskie Przedmieście oraz miasta Wilna (v-ce mer).
  • ·12.30 Uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej Powroty Miłosza  w gmachu Stowarzyszenia Wspólnota Polska, Krakowskie Przedmieście.
  • ·13.30 Koncert muzyki kameralnej. Foyer Stowarzyszenia Wspólnota Polska. Przyjęcie dla zaproszonych oficjalnych gości  przedstawicieli władz miasta, Senatu i Sejmu Polski i Litwy.
  • ·15:00 Wielokulturowość Wilna  prelekcje  z prezentacją slajdów  w siedzibie Stowarzyszenia Wspólnota Polska  Romuald Mieczkowski, Tomasz Kozłowski, Krzysztof Zanussi, prof. Andrzej Strumiłło.
  • ·16.00  17:00 Koncert Eweliny Saszenko – reprezentantki Litwy w konkursie Eurowizji.
  • 18:00 20:00 Pokaz filmów o Wilnie i jego wielokulturowej i polskiej spuściźnie kulturalnej, m.in. Wilno Poetyckie, Wilno  miasto poetów, także filmów o Miłoszu z okazji jego 100-lecia urodzin i Roku Miłosza. W gmachu Stowarzyszenia Wspólnota Polska.

Zapraszamy!

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj poprawną odpowiedź !