Dzisiaj – w sobotę  19 stycznia  2019 r. żegnamy Prezydenta Miasta Gdańska Pana Pawła Adamowicza. Jego kresowe korzenie miały duży wpływ
na wieloletnią, stale rozwijającą się współpracę Gdańska z Wilnem i Rejonem Wileńskim.
Prezydent doceniał nasze działania i w 2014 roku wręczył z okazji 20-lecia działalności Stowarzyszenia Rodzina Ponarska Medale Prezydenta Miasta Gdańska trzem osobom. W październiku 2018 r. przypadło nam w udziale kolejne odznaczenie Prezydenta – Medal z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości.
To dzięki przychylności Pana Prezydenta Pawła Adamowicza nasze Stowarzyszenie postawiło Pomnik Ponarski w maju zeszłego roku na Cmentarzu Łostowickim w Gdańsku. Od tej pory co roku uroczystości ponarskie będą odbywały się w maju nie tylko  w Warszawie, ale i w Gdańsku. Jeszcze w styczniu zdążył Pan Prezydent zaaprobować datę 10 maja, jako Dzień obchodów Dnia Ponarskiego w Gdańsku.
Na ostatnim spotkaniu opłatkowym w Urzędzie Miejskim w Gdańsku dnia 10 grudnia 2018 r. zostaliśmy obdarowani najnowszą książką Pana Prezydenta pt. Gdańsk jako wspólnota – z autografem. Teraz stała się ona jeszcze cenniejsza.
Nasi członkowie indywidualnie uczestniczą w licznych uroczystościach związanych z tragiczną śmiercią Pana Prezydenta. Ślad wdzięczności Stowarzyszenia to również udział we Mszy św. pogrzebowej w Bazylice Mariackiej i wpis w Księdze Kondolencyjnej.
Rozsiani po całej Polsce – Członkowie Stowarzyszenia Rodzina Ponarska wspólnie łączymy się w modlitwie za duszę śp. Prezydenta Pawła Adamowicza oraz za pogrążoną w bólu Jego Rodzinę.


Panie Prezydencie! Zawsze będziesz w naszej pamięci.


W imieniu członków  Stowarzyszenia  Rodzina Ponarska       
       Prezes Maria Wieloch

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj poprawną odpowiedź !