Pożegnanie pani Zofii Zegarskiej

Z wielkim żalem zawiadamiamy, że dnia 20 lutego 2012 roku zmarła  w Gdyni w wieku 86 lat śp. Zofia Zegarska z domu Chudyba.    

Była jednym z członków założycieli Stowarzyszenia Rodzina Ponarska  z siedzibą w Gdańsku.  W Ponarach bowiem został zamordowany  po siedmiomiesięcznej gehennie Jej 19- letni brat Tadeusz Chudyba.

Dopóki zdrowie pozwalało Pani Profesor była bardzo aktywnym członkiem, dbała   o upamiętnianie  zbrodni Ponarskiej i  o miejsca pamięci.  W 2000 roku otrzymała złoty medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej przyznawany przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.

Droga Pani Zosiu – będzie nam Pani brakowało, ale zapewniamy, że przy każdej bytności w Ponarach  zapłonie znicz pod tablicą z imieniem Twego ukochanego brata Tadeusza.
Zofia Zegarska – Profesor Nadzwyczajny Akademii Medycznej w Gdańsku, długoletni nauczyciel akademicki tej uczelni, absolwentka pierwszego po wojnie rocznika studiów medycznych. Pracy dla młodzieży studenckiej i nauczaniu studentów oddana była całym sercem.

 

Pogrzeb odbędzie się w sobotę 25 lutego w Gdyni-Orłowie, bezpośrednio po Mszy Św., która odprawiona zostanie w tamtejszym kościele o godz. 11.00.

 

                                                                                                  Maria Wieloch

                                                                    Prezes  Stowarzyszenia Rodzina Ponarska

alt

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj poprawną odpowiedź !