Szanowni Państwo,

tym razem, w kresowej audycji, zaprosimy Państwa do Pałacu Balińskich w podwileńskich Jaszunach. Po pałacowych wnętrzach oprowadzi nas jego kierownik, Kazimierz Karpicz, który opowie o ciekawej historii zabytku, sięgającej epoki romantyzmu, i jego dniu dzisiejszym.
Mamy czas karnawału, więc żywimy nadzieję, że skorzystają państwo z naszego (wirtualnego) zaproszenia na bal. Na jaki? A na jaki Państwo sobie życzą? O balach karnawałowych na Kresach opowiemy w sobotniej audycji.
W ubiegłym tygodniu gościem Kresowego Saloniku był Adam Hlebowicz, autor książki „Podróż na Wschód”. Po audycji odebraliśmy wiele telefonów od Państwa zainteresowanych tematem. Chętnych informujemy, że autor będzie gościem 3 Kresowej Środy Literackiej, 26 stycznia br. (szczegóły w załączniku). Będzie można posłuchać prelekcji, kupić książkę, otrzymać dedykację.
W związku z pandemią obowiązują zapisy – 601 979 828.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do słuchania Kresowego Saloniku Radia Gdańsk  – w imieniu Andrzeja Urbańskiego i własnym – w sobotę, 15 stycznia 2022 roku, między 17.00 a 18.00 (czasu polskiego).
Michał Rzepiak
autor i współprowadzący Kresowy Salonik Radia Gdańsk
Fundacja Pomorskich Kresowian
Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj poprawną odpowiedź !