Drodzy Nauczyciele, Wychowawcy, Droga Polska Młodzieży,

po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na organizację Konkursu – „Młodzi XXI wieku o Młodzieży Ponarskiej 1942”, bowiem w tym roku przypada 80 rocznica rozstrzelania pierwszych grup młodzieży ze Związku Wolnych Polaków, którzy kochali Polskę, jej historię,
kulturę, tradycję i marzyli o wolnej ojczyźnie. To oni byli w większości potomkami legionistów Marszałka Piłsudskiego i jak przyszła potrzeba to stanęli w jej obronie.
Udział w tym Konkursie na pewno przybliży Wam ideały, marzenia, zainteresowania Waszych poprzedników, które Wy będziecie wcielać w życie i przekazywać swoim rówieśnikom.
Udostępnione Wam materiały umożliwią zdobycie wiedzy. Część informacji znajdziecie również samodzielnie. Dla zwycięzców konkursu Stowarzyszenie zaplanowało bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Patronat honorowy nad konkursem objęli: minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński, poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Leszek Dobrzyński oraz prezes Związku Polaków na Litwie Waldemar Tomaszewski.
W załączeniu przesyłam regulamin konkursu. Liczę, że dorośli pomogą w dotarciu do jak największej liczby młodych Polaków mieszkających na Litwie i zachęcą ich do udziału w konkursie.

Zapraszam również do wzięcia udziału w konferencji ponarskiej w dniu 26 września.
Jeden z tematów będzie poświęcony konkursowi, uczestnicy otrzymają materiały na nośnikach elektronicznych, a spotkanie uwieczni koncert zespołu ZAYAZD.

Maria Wieloch
Prezes Stowarzyszenia Rodzina Ponarska

 

Konkurs_Ponary _A4
Regulamin Konkurs ponarski
List Konkurs

Zwiazek_Wolnych_Polakow HP
Zwiazek_Wolnych_Polakow MM-W

Do pobrania:

klauzula-rodo-do-konkursu

Show Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podaj poprawną odpowiedź !